Ρόδος: Το «ξύλο της αρκούδας» σε αγώνα Γ’ Εθνικής κατηγορίας- Τραυματίστηκαν δύο ποδοσφαιριστές

Σοβαρά επεισόδια που είχαν ως αποτέλεσμα τον τραυματισμό δύο ποδοσφαιριστών σημειώθηκαν την Κυριακή το απόγευμα στη Ρόδο.

Τα επεισόδια ξέσπασαν μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ΑΕΡ Αφάντου-Θύελλα Ραφήνας για το Πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Η Θύελλα Ραφήνας ισοφάρισε στις καθυστερήσεις την Α.Ε.Ρ. Αφάντου (1-1) και για την ακρίβεια στο 97ο λεπτό, παίρνοντας το βαθμό της ισοπαλίας.

Προφανώς αυτό δεν άρεσε στους οπαδούς αλλά και στους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων.

Έτσι μετά το τέλος του ματς οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκαν μαζί με τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων στους παίκτες της Θύελλας Ραφήνας.

Σύμφωνα με πληροφορίες του Irafina.gr, έχουν τραυματιστεί τουλάχιστον δύο ποδοσφαιριστές από την ομάδα της Ραφήνας, ενώ τα επεισόδια διήρκησαν για μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς κανείς να επέμβει