Εθνική Ελλάδας: Ζωντανή ακόμη και για απευθείας πρόκριση στο Euro2024-Εύκολο 0-2 επί της Ιρλανδίας

Η Εθνική Ελλάδας στο α’ ημίχρονο προηγείται με 0-2 στην έδρα της Ιρλανδίας, στην αναμέτρηση για τα προκριματικά του Euro 2024!

Η ελληνική ομάδα άνοιξε το σκορ, με ένα πολύ ωραίο γκολ με τρομερή κεφαλιά του Γιώργου Γιακουμάκη μετά από σέντρα ακριβείας του Κώστα Τσιμίκα.

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών στον αγώνα, η Εθνική ομάδα ποδοσφαίρου κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με τον Γιακουμάκη να «γράφει» το 0-1.

Ο Κώστας Τσιμίκας έβγαλε εξαιρετική σέντρα από τα αριστερά και ο Έλληνας επιθετικός έπιασε μία τρομερή κεφαλιά, σαν εκείνη του Χαριστέα στο Ελλάδα-Γαλλία το 2004, και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδoύχων.

Το δεύτερο γκολ για την Εθνική πέτυχε ο Γιώργος Μασούρας στην εκπνοή του α’ ημιχρόνου (45+3′).