ΤΙΤΛΟΙ ΕΙΔΗΣΕΩΝ:

latest

ISTIKBAL

Την τρίτη θέση κατέκτησε ο Κομοτηναίος Κυριάκος Μπακιρτζής στην Πολωνία

Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Κομοτηναίος πρωταθλητής Κυριάκος Μπακιρτζής στην κατηγορία Combat -91k του Μουάι Τάι (Muaythai).

Χάρη σε αυτό το μετάλλιο η Ελλάδα πλέον έφτασε τα 13 στη διοργάνωση των  ευρωπαϊκών αγώνων 2023 που φιλοξενούνται στην Πολωνία.

Ο Κ. Μπακιρτζής στον ημιτελικό της Δευτέρας αντιμετώπισε τον Ολγκ Πριμακόφ και αν και προηγήθηκε μετά την πρώτη περίοδο του αγώνα, με ανατροπή ο Ουκρανός τον νίκησε στα σημεία 28-27. Έτσι προκρίθηκε ο Ουκρανός στον τελικό και ο Κομοτηναίος πρωταθλητής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο, που είναι το πρώτο που κατακτά ποτέ ιστορικά η Ελλάδα και το 13ο συνολικά της χώρας στη διοργάνωση των 3ων Ευρωπαϊκών Αγώνων.

Πηγή:xronos.gr